Beyrut Turu


       İSTANBUL ÇIKIŞLI 3 GECE 4 GÜNLÜK BEYRUT TURU                                   

430 EURO 

1.Gün: İstanbul-Beyrut "Beyrut Şehir Turu"

Değerli konuklarımız İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar terminalinde Şarktur kountarı önünde Şarktur yetkilisi ve rehberiniz ile buluşma . Check-in işlemlerinin ardından Beyrut'a hareket. 1 saat 45 dakika süren yolculuğun ardından Beyrut'a varış. Havaalanından ayrıldıktan sonra panoramik şehir turumuz kapsamında; Doğu ve Batı Beyrut’u bir dönemler birbirinden ayıran Yeşil Hattı ve hafızalardan silinmemiş olan savaşın izlerinin yanında Mecidiye ve Ömer camiilerini görüp, özellikle sıcak Akdeniz akşamlarında cıvıl cıvıl hale dönüşen Korniş’te kısa bir duraklama ile ünlü Güvercin kayalıklarının resimlerini çekerken bölgenin kireç taşı oluşumu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ardından gece gündüz hayatın ritminin attığı Solider’i, Rum Ortodoks Aziz Yorgo kilisesi ile Maruni Katolik Aziz Yorgo kiliselerini, Saathane meydanını, bizlerin Güney Doğu mutfağını anımsatan Lübnan mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz lokantaları keşfedebilir, kendinizi Paris’te hissettirecek kahvelerin birinde akşam üstü kahvenizi içebilirsiniz. Sonrasında konaklayacağımız otelimize hareket ederek giriş işlemlerini tamamlıyoruz. Sonrasında serbest zaman. Geceleme otelde.

2.Gün: Beyrut "Ekstra Baal Bek Gezisi"

Değerli konuklarımız keyifli bir kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenler rehberinizin ekstra olarak organize edeceği Baal Bek gezisine katılabilirler. Lübnan dağlarının arka yamaçlarında şekillenen Bekaa vadisinde kurulu bulunan, belki yalnızca Lübnan’ın değil tüm Ortadoğunun Efes’i sayılabilecek güzellik ve ihtişama sahip Baal Bek harabelerini ziyaret etmeden Lübnan’dan ayrılmak büyük hata olacaktır. Bu gezide yalnızca yaşı binlerce yıllık olan tapınak ve antik şehirlerin değil, Lübnan Dağlarının arka yamacına gelen Nisan baharı ve bu bahar havasının bereketlendirdiği toprakların çeşit çeşit yeşiline doyamayacaksınız. Denizden binlerce metre yüksekteki geçitlerde Lübnan’ın bizzat kendisine ait olan aynı zamanda adını da aldığı Labne peynirinin tadına bakma şansımız olacak. Gezimiz esnasında Anjar’da bulunan Emevi dönemi yerleşkesini ziyaret ederken Müslüman dünyanın dönemin tarih, coğrafya ve kültüründe bıraktığı izleri öğreneceğimiz anlatımların sonrası Beyrut’a geri dönüş yolculuğuna çıkacağız. Geceleme otelde.

3.Gün: Beyrut "Ekstra Byblos, Jeita ve Harissa Gezisi"

Değerli konuklarımız keyifli bir kahvaltı sonrası serbest gün. Dileyenler rehberinizin ekstra olarak organize edeceği Harissa, Byblos ve Jeitta gezisine katılabilirler. Dünya’nın YENİ yedi harikası arasında aday gösterilen ve oluşumu ile gözlerinizi kamaştıracak, içinde yürürken büyüleneceğiniz bir mağarayı ziyaret edeceğiz. 1836’da bir Fransız keşiş tarafından bulunan mağara iki katlı. Şu ana kadar 6200 metre içeri kadar girilebilen mağaranın bizler en heyecanlı yerlerini gezeceğiz. Hem birinci kattaki yeraltı nehrinin üzerinde küçük teknelerle gezecek hem de ikinci kattaki içine bir şehir sığabilecek büyüklükteki galerilerde yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Jeitta mağarasının sonrasında denizden yüzlerce metre yüksekte tüm Akdeniz’i ayaklarınızın altında hissedebileceğiniz, konumu itibariyle Rio’yu anımsatan Harissa’ya inşa edilen Meryem ana heykelini ziyaret edeceğiz. Fransızlar tarafından bronzdan yapılan heykelin kaidesindeki merdivenlerde yürürken göreceğiniz manzarayının büyüleyiciliği karşında sizler de bir söz söylemekte zorlanacaksınız. Harissa’dan sonra öğlen yemeğimiz için Byblos’a doğru yola çıkıyor ve yemeğin ardından belki de yeryüzünün en eski ekonomisi ticarete dayalı antik kenti olan Byblos’da hem antik hem de modern şehri geziyoruz. Antik kentin içinde rehberinizle beraber yapacağınız gezi esnasında yörenin binlerce yıl eskiye dayanan ticaret hayatının yanında, alfabelerini bugün de kullanmaya devam ettiğimiz Fenikeliler hakkında ilginç bilgiler edineceksiniz. Antik şehir gezisi sonrası hediyelik alışverişlerinizi tamamlayabilir ya da gün batmaya yaklaşırken Akdeniz’e nazır bir kahvede içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Geceleme otelde.

4.Gün: Beyrut-İstanbul

Değerli konuklarımız keyifli bir kahvaltı sonrası  check out işlemleri ve havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman. Belirtilen saatte buluşma sonrasında havalimanına hareket ve Beyrut-İstanbul uçuşu. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

 

Fiyata dahil olan hizmetler

 • Gidiş-Dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama
 • Şarktur rehberlik hizmetleri
 • Varışa takiben yarım gün panoramik Beyrut şehir Turu
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

Önemli Notlar

 • BEYRUT İÇİN SEYAHAT SİGORTASI YAPILAMAMAKTADIR.
 • Vize gerekmemektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 TL) dahil değildir.
 • Üç kişilik oda konaklaması müsaitliklere bağlıdır.
 • Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Turun gerçekleşebilmesi için minimum 15 kişi katılım gerekmektedir.

Ekstra Turlar

 • Baal Bek Turu / 95-USD (Kişi başı)
 • Lübnan dağlarının arka yamaçlarında şekillenen Bekaa vadisinde kurulu bulunan, belki yalnızca Lübnan’ın değil tüm Ortadoğunun Efes’i sayılabilecek güzellik ve ihtişama sahip Baal Bek harabelerini ziyaret etmeden Lübnan’dan ayrılmak büyük hata olacaktır. Bu gezide yalnızca yaşı binlerce yıllık olan tapınak ve antik şehirlerin değil, Lübnan Dağlarının arka yamacına gelen toprakların çeşit çeşit yeşiline doyamayacaksınız. Denizden binlerce metre yüksekteki geçitlerde Lübnan’ın bizzat kendisine ait olan aynı zamanda adını da aldığı Labne peynirinin tadına bakma şansımız olacak. Dönüş yolunda Ksara şarap mahzenleri gezisi ve şarap tadımı günün tüm keyifli yorgunluğunu alacak. Bu tur piknik sepeti ikramlıdır.
 • Harissa, Byblos ve Jeita Turu / 105-USD (Kişi başı)
 • Dünya’nın YENİ yedi harikası arasında aday gösterilen ve oluşumu ile gözlerinizi kamaştıracak, içinde yürürken büyüleneceğiniz bir mağarayı ziyaret edeceğiz. 1836’da bir Fransız keşiş tarafından bulunan mağara iki katlı. Şu ana kadar 6200 metre içeri kadar girilebilen mağaranın bizler en heyecanlı yerlerini gezeceğiz. Hem birinci kattaki yeraltı nehrinin üzerinde küçük teknelerle gezecek hem de ikinci kattaki içine bir şehir sığabilecek büyüklükteki galerilerde yürüyüşümüzü tamamlayacağız.Jeitta mağarasının sonrasında denizden yüzlerce metre yüksekte tüm Akdeniz’i ayaklarınızın altında hissedebileceğiniz, konumu itibariyle Rio’yu anımsatan Harissa’ya inşa edilen Meryem ana heykelini ziyaret edeceğiz. Fransızlar tarafından bronzdan yapılan heykelin kaidesindeki merdivenlerde yürürken göreceğiniz manzarayının büyüleyiciliği karşında sizler de bir söz söylemekte zorlanacaksınız. Harissa’dan sonra öğlen yemeğimiz için Byblos’a doğru yola çıkıyor ve yemeğin ardından belki de yeryüzünün en eski ekonomisi ticarete dayalı antik kenti olan Byblos’da hem antik hem de modern şehri geziyoruz. Antik kentin içinde rehberinizle beraber yapacağınız gezi esnasında yörenin binlerce yıl eskiye dayanan ticaret hayatının yanında, alfabelerini bugün de kullanmaya devam ettiğimiz Fenikeliler hakkında ilginç bilgiler edineceksiniz. Antik şehir gezisi sonrası hediyelik alışverişlerinizi tamamlayabilir ya da gün batmaya yaklaşırken Akdeniz’e nazır bir kahvede içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.
 • TURLARIMIZ EN AZ 15 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞİR. ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANIR.

 


            

 

 14635801751797707932297586883.jpg
695 $
%27 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
151852772213453543451407221017.jpg
269 TL
%7 İNDİRİM

Paket Turlar

Kampanya

Detaylı Bilgi >
151869462415296524401236056005.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
15186949261090421246986796806.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
1518695348305277566114389827.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
147230762339494407427145262.jpg
4800 TL
%3 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
bize yazın