Gap Turları

Gap Turu veya Gap Turları;  Günümüzde Türkiye'nin en çok tercih edilen kültür turlarının başında gelir.  Şimdi size vereceğimiz bilgiler altın değerinde olup, bir gap turunda gezilecek yerler sıralanıp, sezonda düzenleyeceğimiz gap turlarına  katılmak için kendinizi hazır hissedeksiniz.  Siz değerli değerli misafirlerimize bir Diyarbakır turunda gezilecek yerleri öncelikle sırlayacağız. Ardından Mardin Peygamberler  şehri  Şanlıurfa ve Güneydoğu Turlarının ilk durağı sanayi ve ticaret şehri Gazianteptende bahsedeceğiz. 

Diyarbakır turlarında gezilecek yerler;Dicle Nehri ve Hevsel Bahçeleri,Dicle Köprüsü(On Gözlü Köprü), Diyarbakır Kalesi ve Surlar, Deliler Hanı(Hüsrev Paşa Hanı), Şeyh Muttahar(4 Ayaklı Minnare), Hasan Paşa Hanı, Bedesyen, Han, Çarşılar, Nebi Cami, Hz.Süleyman Cami ve Sahabi Türbeleri, İç Kale, İslamın 4.Haremi Şerif-i Diyarbakır Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müze evi, Meryem Ana Süryani KAdim Kilisesi, 

Mardin turlarında gezilecek yerler ; Gap turları yapılırda medeniyetler beşiği Mardin unutulur mu? Gap turunuzu renklendirecek şehir mardinde; Kasimiye Medresesi, Şeyh Çabuk Cami, Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi,Latifiye Cami, Mardin Evleri ve Telkari Sanatı, Şeyidiye MEdresesi ve Cami, Abbaralar, Kemerli Geçişler,Efendimizin ayak izinin bulunuduğu Sıttı Radviye(Hatuniye Medresesi), Dayrül Zafaran Manastırı ve Zengin Mardin mutfağı ile sizde eşşiz bir tur yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Turlarında gezielecek yerler; Güneydoğu Anadolu Turlarınızı süsleyen şehir Peygamberler Şehri Şanlıurfa. Gap turları yapılırda Şanlıurfa turu unutulur mu? Gap turunun olmazsa olmazı Şanlıurfada göreceğiniz yerler; 11.500 yıllık geçmişe sahip dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe, Hz. Eyüp(As) ve eşi Hz. Rahimenin bulunduğu eyüp nebi beldesi, Harran, Harranevleri, Balılıgöl ve daha neler neler.

bize yazın