Büyük İtalya Turu I 8 Gün 7 Gece


BÜYÜK İTALYA TURU

(EKSTRA ÖDEME YOK - TÜM TURLAR DAHIL)

 

       KURBAN BAYRAMINA ÖZEL – 16/23 HAZİRAN 2018

         (THY TARİFELİ SEFER İLE ISTANBUL & MİLANO / ROMA &ISTANBUL)

 

MİLANO – VENEDİK (2) –BOLOGNA-FLORANSA–MONTECHATINI (2)  TOSCANA TURU (ST GIMIGNANO–LUCCA )-ROMA(3) – VATİKAN-GÖLLER BÖLGESİ – NAPOLİ-POMPEİ

 

1.Gün: İstanbul - Milano

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, THY kontuarı önünde sabah saat 07:15’de buluşma ve bagaj ile C/in işlemlerinin ardından;THY TK1901 sayılı tarifeli seferi ile Milano’ya uçuş. Yerel saat ile 11:45’deMilano’ya varmış oluyoruz ve varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuzu yapmak için hareket ediyoruz. Tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan ve İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza Kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan VittorioEmmanuele Galerisi göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Milano’da yapacağımız şehir gezimizin ardından, konaklama yapacağımız Veneto bölgesine geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün: Venedik

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, yapacağımız panoramik şehir turumuz için Venedik’e hareket ediyoruz.Tronchetto meydanından biniş yapacağımız kısa bir vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na geçiyor ve eski Venedik’i keşfe başlıyoruz…Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların cezaevine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı; Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi göreceğimiz önemli yerler arasındadır.

Şehir turumuzun ardından,arzu eden misafirlerimiz; ekstra Gondol sefası yapabilirler. Venedik turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: Venedik – Bologna-Floransa

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,gezimizin diğer bir durağı olan Floransa’ya hareket ediyoruz. Bu yolculuğumuz esnasında; sizler için özel planlanmış Bologna’yu keşfet programımız bulunmakta olup rehberimizin  organize edeceği bu şehir turuna katılma imkanı bulabileceksiniz.   Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen PiazzaMaggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek özel yerler arasındadır. Sizler için ekstra planladığımız bu gezimizin ardından, güzergahımızı takip ederek Floransa’ya devam ediyoruz. Floransa’ya varışımıza takiben yapacağımız panoramik şehir turumuzda ise; Florans’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü PonteVecchio köprüsü, Medici ailesinin Floransa’ya hüküm sürdüğü PalazzoVecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan PiazzaDellaSignoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del FioreDuomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde ise Montecatini`deki konaklama yapacağımız otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Montechatını –TOSCANANIN simgeleri  StGimignano ve Lucca turu.

Sabah kahvaltımızdan sonra TOSCANANın dünyanın her yerinden  butik turlarla ziyaret edilen 2 nadide yeri StGimignano ve Luccayı ziyaret ediyoruz.SanGimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir.Daha sonraki durağımız ise Lucca, İtalyanın Kuzeyinde Serchio nehrinin içinden geçtiği, Ligurya Denizi kıyılarındaki düzlükte kurulmuş olan İtalyan kentidir. Rönesans döneminden kalma oldukça iyi korunmuş şehir, surları ile ünlüdür. Surlardan içeri girdiğinizde size adeta bir labirent karşılayacak. Ufacık sokaklarda ortaçağdan kalma binalar ve binaların altında restoranlar, hediyelik eşya ve gurme dükkanlar ile dolu şehrin sokak planı M. Ö. 180’den kalma. Daha sonra otelimize geçiyoruz.

Geceleme Montechatiniotelimizde.

5.Gün: Montechatini - Roma

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ediyoruz. Varışımıza takiben,adeta açıkhava müzesi konumunda bulunan ROMA’yı yürüyerek keşfe çıkıyor ve tarihin içinde dolaşmaya başlıyoruz. Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. VittorioEmmauele Anıtı, AltareDellaPatria,Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, Pantheon,135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek özel yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimizetransfer ve geceleme otelimizde.

6.Gün: Vatikan –Roma Göller Bölgesi-Outlet

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, bizleri bekleyen özel aracımızla yapacağımız şehir turumuzda; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği CastelSant’Angelo göreceğimiz önemli yerler arasında olacaktır. Şehir gezimizin ardından Outlet ve Göller Bölgesi’ne hareket edeceğiz ve bu gezimizde ise ilk durak olan CastelGandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, dünyanın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından ise köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapma imkanı bulacağız. Yürüyüşün ardından, Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için misafirlerimize kısa bir serbest zaman vereceğiz. Burada geçirdiğimiz zamanın ardından; İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan CastelRomanoOutlet’e hareket edeceğiz. Outlete varışımızın ardından, alışveriş için serbest zaman verilecektir. Bu günkü gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

7.GÜN Pompei - Napoli

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, İtalya’nın en önemli liman kentlerinden biri olan Napoli’ye hareket edeceğiz.Napoli şehir gezimizi yapmadan önce sizler için özel planladığımız Pompei Antik Kenti turu bulunmaktadır. Pompei şehri M.S 79 yılında VezüvYanardağı’nın patlaması sonucunda 18. yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Öğle yemeği molası sonrası Napoli’ye varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, CastelNuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’danesilenerek yapılan San FrancescodiPaola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan SanCarloTiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek önemli yerler arasındadır. Turumuz sonrası Roma’da konaklama yapacağımızotelimize hareket ediyoruz. Geceleme Otelimizde.

8.gün, Roma - İstanbul

Otelimizde sabah erken saatte alacağımız kahvaltı sonrası, odalarımızı boşaltıyor ve bizleri bekleyen özel aracımız ile Roma Fiuminchino Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından THY TK1838…sayılı tarifeli seferi ile saat …13:40….istanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve tur programımızın sonu.

 

TUR FİYATINA DAHİL HİZMETLER

·         3* ve 4* oteller (kahvaltı dahil) Konaklama

-Venedik (Padova veya Treviso bölgesinde konaklama olacaktır)

Floransa Montechatini Bölgesi oteller

Roma otel

·         THY  tarifeli seferi ile İstanbul(IST) - Milano (MXP) / ROMA- İstanbul(IST) gidiş dönüş uçak bileti,

·         TÜM şehir turları

·         Program süresince lüks otobüsler ile ulaşım hizmeti

·         Otel vergileri & Turist şehir vergileri,pompei sit alanigirisbileti,venedikvaporettoucreti,portofino tekne ucreti.

·         Havalimanı - otel ve şehirlerarası transferler

·         Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

·         Profesyonel rehberlik hizmetleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Vize ücreti ve servis bedeli

·         Seyahat sağlık sigortası

·         Yurtdışı çıkış vergisi

·         Ekstra Gondol gezisi  ve kişisel harcamalar

·         Müze ve ören yeri girişleri

·         şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ,tur sonunda )

·         TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

0 – 2 YAŞ ÇOCUK

3 – 12 YAŞ ÇOCUK

 

3* ve 4* yildiz kategorisindekikahvalti dahil  oteller

899 Euro

180 Euro

300 Euro

869 Euro

 14635801751797707932297586883.jpg
695 $
%27 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
151852772213453543451407221017.jpg
269 TL
%7 İNDİRİM

Paket Turlar

Kampanya

Detaylı Bilgi >
151869462415296524401236056005.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
15186949261090421246986796806.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
1518695348305277566114389827.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
147230762339494407427145262.jpg
4800 TL
%3 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
bize yazın