Uçaklı Gap Turu 3 Gece 4 Gün 5000 TL I Gap Turları I Hatay, Antep,Adıyaman, Urfa Turu


 

HER SALI- ÇARŞAMBA- PERŞEMBE İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI ÇIKIŞLI UÇAKLI GAP TURU

1.GÜN  SALI: İSKENDERUN-ANTAKYA-HARBİYE-MOZAİK MÜZESİ

 • Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Anadolujet Havayolları'nın 07:00 GAZİANTEP uçağı ile yaklaşık 1,50 dakikalık yolculuğun ardından Metropol Kent  Gaziantep'e ulaşıyoruz. 
 • Havaalanında bizleri bekleyen aracımıza Gaziantep şehir merkezinde bir kahvaltı salonuna giderek kahvaltı alıyoruz.
 • Kahvaltının ardından Gap Turlarının ilk durağı Antakya’ya hareket ediyoruz ve Doğunun Kraliçesi olarak adlandırılan Antakya'ya varıyoruz.
 • Üç ilahi dinin birleştiği bir kent mozaiği olan Antakya’da mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, Daphne ile Apollon’un hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini gezip aynı zamanda rehberimizden bilgi alıyoruz.
 • Bu doğa harikası noktada yöreye özgü ipek dokumaları hakkında bilgi alıp alışveriş imkânı bulduktan sonra eski Antakya merkezinde bulunan kilise, camii ve sinagog ibadethanelerinin iç içe olduğu tarihi mekânlarda rehberimiz eşliğinde gezmemiz ve uzun çarşıda serbest zamanlarımız sonrası Mozaik koleksiyonu bakımından oldukça zengin olan Antakya Mozaik Müzesini ziyaret esnasında taban ve duvar mozaiklerini inceleme fırsatı bulurken, Roma devri lahit mezarlar görsel zenginliği arttıracak.Ardından Gaziantep'te bulunan otelimize ulaşıyoruz.
 • Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • Konaklama: Uğur Plaza Otel / Gaziantep
 • Günün Lezzeti: Boğaziçi Harbiye Antakya mezeleri,Humus,Abugannuş (Ekstra)
 • Alışveriş Noktaları: Harbiye ipek dokuma,
 • Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km: Gaziantep - Antakya 160 km Antakya -Gaziantep 160 km=Toplam : 320 km

2.GÜN ÇARŞAMBA: GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-BİRECİK-HALFETİ TEKNE TURU

 • Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz.
 • Yapılış tarihi ve kim tarafından yapıldığı tam olarak bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında, bölgenin en çarpıcı ve o muhteşem Bakırcılar , Zincirli, Elmacılar Çarşılarını geziyoruz.
 • Birecik’e doğru yola çıkıyoruz ve  buradan Birecik’te dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak kuşlarını görüyoruz.
 • Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz.
 • Ardından peygamberler şehri Şanlıurfaya hareket ve  ulaşım. 
 • Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi(Sıra Gecesi ekibimiz en güzel parçalarını bizim için çalıyor. (NOT: Sıra Geceleri akşam yemekli olduğu için bu gece otelde ve programda akşam yemeği yoktur arzu eden misafirlerimiz Sıra Gecesine katılabilir.
 • Konaklama: Dedeman-Elruha/Şanlıurfa
 • Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi mekanında. 10 kişilik müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı,meyve (Ekstra 50 TL)Günün Restoranı ve lezzeti: Birecik Haşhaş Kebabı (Ekstra)
 • Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km:Gaziantep - Şanlıurfa 170 km Birecik Halfeti arası 50 km Toplam : 220 km

3.GÜN PERŞEMBE:ATATÜRK BARAJI-FIRAT NEHRİ-ADIYAMAN-NEMRUT DAĞI-GÜNEŞİN BATIŞI

 • Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz.
 • Seyir terasına geçip 8 yıl gibi kısa bir sürede bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı da görüyoruz.
 • Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz.
 • Unesco Dünya  kültür mirası listesine alınan ve Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut dağındayız. Burası  güneşin en güzel doğduğu ve battığı yerdir.
 • Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek akşam güneşin batışını izliyor
 • Nemrut dağı gezileri sonrasında minibüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz.
 • Konaklama: Antiochos Otel-Zeus Otel / Adıyaman 
 • Günün Restoranı ve lezzeti: Neşetin Yeri, Adıyaman tava kebabı (ekstra)
 • Alışveriş Noktaları: Nemrut Dağı heykel koleksiyonu,

4.GÜN CUMA:GÖBEKLİTEPE-HARRAN-EYYÜP PEYGAMBER-BALIKLIGÖL-RİZVANİYE MEDRESESİ:

 • Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 11500  yıl önce inşaa edilmiş Göbeklitepe'ye gidiyoruz.Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları,hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belkide şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek .Göbeklitepe ören yerini rehberinizin anlatımları ile tanıdıktan sonra Harran’a geçiyoruz.
 • Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi II. Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz.
 • Sabır Timsali Eyyüp Peygamberin makamını ziyaret ediyoruz.
 • Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz.Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında.Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra
 • Gaziantep havalimanına varıyoruz.  Pegasus Havayolları'nın 22:35 uçağı ile İstanbul’a ulaşıyoruz
 • Günün Restoranı ve lezzeti: Urfa kuzu ciğeri, içli köfte, kaburga (Ekstra)
 • Alışveriş Noktaları:  Urfa isot, Urfa Fıstığı,Yöresel,Kaçak Çay, Puşi
 • Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km:Adıyaman- Şanlıurfa: 110 km+Şanlıurfa – Harran 50 km+Şanlıurfa Gaziantep 170 Km =Toplam : 210 km

Şark Tur’un düzenleyeceği bir dahaki Güneydoğu Anadolu Turlarında(Gap Turu) buluşmak dileğiyle sizlerden üzüntüyle ayrılıyoruz.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER                                  

·         Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama(3 Kahvaltı+2 Akşam yemeği)

·         Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım 

·         Çevre Gezileri 

·         Şarktur Otobüs İçi İkramları 

·         Şarktur Rehberlik hizmeti 

·         1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

·         Ören yeri giriş ücretleri

·         Gidiş dönüş uçak biletleri

·         Halfetide Tekne Turu

·         Nemrut dağı çıkış hizmeti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

·         Tüm Öğlen Yemekleri ve İkinci günkü akşam yemeği

·         Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 

·         Tüm Özel Harcamalar 

·         Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 

AÇIKLAMALAR;

Değerli Konuklarımız;Tur programımız içerisindeki müze ve ören yerleri girişleri ile Nemrut dağına minibüslerle çıkış ve Halfeti tekne turu ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir.
65 yas ustu müze, basın kartı olan ya da 17 yas altı olan misafirlerimize 25 TL indirim uygulanır.
Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması mevcuttur. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Şarktur seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Şarktur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Acentemizin herhangi bir sorumluluğu yoktur.Tur programımıza kdv dahil değildir.


 14635801751797707932297586883.jpg
695 $
%27 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
151852772213453543451407221017.jpg
269 TL
%7 İNDİRİM

Paket Turlar

Kampanya

Detaylı Bilgi >
151869462415296524401236056005.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
15186949261090421246986796806.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
1518695348305277566114389827.jpg
859 TL
%11 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >
147230762339494407427145262.jpg
4800 TL
%3 İNDİRİM

Yarım Pansiyon Plus

Kampanya

Detaylı Bilgi >